Svenska eleganscoachen: 5 skor eleganta kvinnor aldrig bär

22 okt, 2023
AvEmma Danielsson
Eleganscoachen Anna Bey guidar till vilka skor man inte bör bära.
Svenska Anna Bey är stilexpert med fokus på hur man får en elegant och exklusiv stil. Här berättar hon om vilka skor en elegant kvinna aldrig borde bära:
✔️Vanliga modellen: ”Aldrig sett dem bäras på ett snyggt sätt”
✔️Ger alternativa val.
✔️Knepet – för en längre silhuett.
För att spara den här artiklen måste du vara inloggadLogga in på ditt kontoellerSkapa ett konto

Anna Bey är född och uppvuxen i Stockholm men bor numera i Genève där hon bland annat håller i online-kurser i hur man får en mer exklusiv stil. Hon har bland annat en kurs som heter "How to look expensive masterclass". Med 1,75 miljoner följare på sin Youtube-kanal är Anna en populär inspiratör. Och fokus ligger alltså på hur man kan få en lyxigare känsla i sin klädstil – något som oftast inte har med pengar att göra. Genom att välja rätt typ av plagg och accessoarer är mycket vunnet enligt Anna.

Vill du läsa hela artikeln?

Starta din prenumeration av Femina Plus redan i dag – just nu bara 29 kr i månaden

  • Tillsvidareprenumeration utan bindningstid (säg upp enkelt när du vill)
  • Läs alla artiklar på femina.se helt fritt utan begränsningar
  • Tillgång till helt unikt innehåll och djupgående intervjuer, bara för dig som Plus-prenumerant

Genom köp av Plus prenumeration kommer ett konto skapas till dig. Dina uppgifter hanteras tryggt enligt Aller Medias personuppgiftspolicy. Själva kontot kostar ingenting.

Redan prenumerant?
Logga in på ditt konto här